Listopadová Hedeč a panoramatické výhledy.

19. 11. 2017

Když vyjde na podzim počasí je na králicku nádherně. Moje oblíbená procházka je z Králík na Horu  Matky Boží. Bylo krásné počasí  na focení, dlouhé stíny, zvláštní odrazy světla. Například na  informační tabuli poutního domu se krásně odrážela silueta kláštera. Zajímavé kompozice a pohledy jsou i na památky v areálu kláštera. Výjimečně se vyjímali siluety stromů  a větví, zbavené listí. Prostě každé období je zde krásné a pokud navíc vyjde počasí  opravdu nikam nespěchejte  dopřejte si čas na rozjímání a zklidnění své duše.V tomto období je zde opravdu klid a tak si můžete  užívat  zajímavé výhledy.  Jsou odsud nádherně vidět Orlické Hory, masiv Králického Sněžníku a Jeseníky i vrchol Jeřábu. Jak je vidět hory jsou již krásně přikryté sněhovou přikrývkou, ale o trochu níž je stále zeleno a na pastvě stále zůstávají koně i ovce.
Z celého vrcholu  je zde opravdu krásný panoramatický výhled i bez rozhledny. Ale pokud je libo rozhlednu je kousek odsud rozhledna Valy.  Škoda jen , že  restaurace Kačenka měla  zavřeno , ale jak je vidět na tabuli, jinak to zde žije a na svatého Martina bylo menu vyprodáno. Takže potěšte, zde svoje tělo i duši a uvidíte, že se sem budete rádi vracet.

Chalupa u jezu - Jezinka, ubytování Dolní Morava

Chalupa U Jezu - Jezinka nabízí ubytování na horním konci obce Dolní Morava v horské oblasti Králického Sněžníku, zadejte si prosím souřadnice:

GPS: 50.1579258N, 16.8152494E

zobrazit mapu

 

Zobrazit na mapy.cz - Chalupa u jezu - Jezinka, ubytování Dolní Morava