Last minute pobyt, Březen - Jarní prázdniny, 23.990,- Kč / týden         minimálně.  4 noci
Březen - Jarní prázdniny
Last minute pobyt, Březen - Jarní prázdniny, 23.990,- Kč / týden         minimálně.  4 noci 3.3. - 17.3.
23.990,- Kč / týden minimálně. 4 noci
Novinky - ubytování Dolní Morava - Chalupa u Jezu - Jezinka
Ubytování Dolní Morava - Chalupa u Jezu - Jezinka, aktuální obsazenost

Ubytování Dolní Morava - Chalupa u Jezu - Jezinka

REZERVACE: +420 604 556 097
Novinky - ubytování Dolní Morava - Chalupa u Jezu - Jezinka
Novinky - ubytování Dolní Morava - Chalupa u Jezu - Jezinka

Novinky - ubytování Dolní Morava - Chalupa u Jezu - Jezinka

Novinky - ubytování Dolní Morava - Chalupa u Jezu - Jezinka

Chalupa u Jezu – Jezinka / novinky a aktuality

 
 
  
 10.04. | Kralický Sněžník náš tip na jarní výlet. Krásný jarní den mě vylákal na Kralický Sněžník. Byl jsem zvědav kolik je ještě na vrcholu sněhu. Vyrazil jsem podél řeky Moravy, jejíž břehy jsou krásně rozkvetlé Devětsilem. Kochám se pohledem na řeku. Hory jsou ještě liduprázdné, tak vychutnám klid, který zde panuje. Dokumentuji si starý most a mrzí mě, že nemá značku s povolenou hmotností… Dávám mu rok, maximálně dva. Pokračuji cestou okolo Sněžné chaty, chaty Horské Služby a dostávám se na rozcestí Franciska. Zde už je poměrně dost sněhu. Jde se pěkně, sníh se neboří. Náladu mi však pokazí „dílo“ zoufalce u pramene Moravy, jenž se sprejem zvěčnil na tabuli NS. Nafotím si trochu netradičně slůně - symbol Kralického Sněžníku a dorazím na vrchol Kralického Sněžníku. Tady opět pokračuje dílo vandala, kterému tentokrát vadil německý text. Ale zpět ke Kralickému Sněžníku. Zde chtějí Poláci na místě bývalé kamenné krásky postavit novou rozhlednu, ale pro nedostatek financí se zatím projekt s rozpočtem přes 70 milionů nerealizuje. Pro zajímavost - materiál na stavbu by měl přepravovat vrtulník.. Zvěčňuji si rozvaliny rozhledny a udělám i detail kamene, který je krásně opracovaný. Cestou zpátky  to beru podél potoku Kopřiváku .Celou cestu se dá dívat na nesčetné bystřinky z tajícího sněhu a i Morava je o něco divočejší než obvykle. Rovněž zvuková kulisa řeky je pěkná. Místy uklidňující a místy bouřlivá. Krásný výlet okruh z Jezinky, délka 17 km s převýšením přes 700 m.

 
  
  
  
  
 20.07. | Vodní park, stezka v oblacích a další novinky ... Dolní Moravu možná znáte jako zimní lyžařské středisko pod vrcholem Králického Sněžníku. Víte ale, že tu postupně vyrůstá rozsáhlý areál, který kromě vynikajících podmínek pro letní dovolenou nabízí také řadu jinde nevídaných novinek? Portál Kudy z nudy vám je rád představí.

Během letních prázdnin se na Dolní Moravě pod Králickým Sněžníkem chystá otevření největší novinky – Stezky v oblacích, unikátní 55 metrů vysoké stavby, která vyrůstá poblíž chaty Slaměnka nedaleko horní stanice lanovky Sněžník v nadmořské výšce 1 116 metrů n. m.

Z vrcholku stezky se otevře výhled na Králický Sněžník s údolím řeky Moravy, v dálce zahlédnete i hlavní hřeben Jeseníků nebo Krkonoš. Ti odvážnější mohou k cestě dolů využít 101 m dlouhý částečně průhledný tobogán. Stezka vás ale nebude jen bavit, ale i vzdělávat. Z informačních tabulí se dozvíte zajímavosti o okolí, historii zdejšího údolí a o mracích jako meteorologickém jevu.

Na Dolní Moravě to s dětmi umí; přesvědčte se o tom v novém Lesním zážitkovém parku. Uprostřed lesa si užijete jak kouzelné lesní domečky v korunách stromů, tak malé i velké houpačky, lanové žebříky a mosty, tobogán nebo závěsné chodníky. Nechybí ani herna k experimentům s interaktivními hrami a nástroji, či chýše, která malým kutilům a řemeslníkům nabídne pracovní stůl s nářadím a kuchařům kuchyňku s nádobím.

K letním zábavám v horách patří jízdy na něčem z kopce dolů; na Dolní Moravě si kromě bobové dráhy s celoročním provozem můžete půjčit třeba segway. Na chatě Marcelka je k dispozici test centrum celodopružených kol Specialized, půjčovna horských kol a elektrokol. Na hory tak můžete přijet zcela „nalehko“ a přímo na místě si půjčit kolo i s vybavením; samozřejmě nechybí ani obchod s cyklo doplňky a sportovním oblečením.

Na své si přijdou i milovníci lanových parků a dalších atrakcí; na Dolní Moravě na ně čeká Adrenalin park a v něm jeden z největších lanových parků v Česku, obří houpačka Double Big Swing pro dvě nebo jednu osobu, s níž se zhoupnete z výšky 13 metrů, skok Power Fan, imitující volný pád nebo dobrodružná věž s horolezeckou stěnou a lanovkou.

Ani děti nepřijdou zkrátka; pro ně je nachystán Fun Park s oblíbenými atrakcemi v těsné blízkosti cukrárny Marcelka. Zatím tu najdete nafukovací skákací hrad se skluzavkou a trampolíny, postupně se objeví prolézačka v podobě rolby Pisten Bully, pískoviště, houpačky, další trampolíny a také půjčovna odrážedel.

 

01.06. | Ubytování na Dolní Moravě - Chalupa U jezu Chalupa u jezu – Jezinka nabízí ubytování na kraji obce, na jednom z nejkrásnějím míst na Dolní Moravě, v horské oblasti Králického Sněžníku. Chalupa je postavena v romantickém zákoutí utvořeném horskou bystřinou řeky Moravy a byla dostavěna v roce 2015 v klasickém horském stylu.

Chalupa je dvoupodlažní a celková kapacita ubytování je 15 lůžek (včetně jedné přistýlky). V přízemí se nachází plně vybavený kuchyňský kout (elektrický sporák se sklokeramickou deskou a pečící troubou, mikrovlnná trouba, lednička, myčka, 2x varná konvice), společenská místnost s pohledovým krbem (jídelní stůl, krb, LCD TV, audio, fotbálek, ...) jeden pokoj s manželskou postelí, samostatné wc, koupelna se sprchou a místnost sloužící jako kolárna a lyžárna. V podkroví jsou tři ložnice s celkovou kapacitou ubytování 13 lůžek + jedna přistýlka a samostatné wc.

Detailní popis jednotlivých pokojů a vybavení chalupy naleznete v sekci ubytování Chalupa Jezinka. Vytápění je centrální, zajišťuje ho pohledový krb na dřevo ve spojení s elektrokotlem, v přízemí je podlahové topení a v podkroví radiátory.

Na soukromém pozemku je možnost využit ohniště s posezením, koupání hned vedle v přilehlé řece. Parkování pro až 6 vozidel přímo u objektu, další parkoviště nedaleko od chalupy Jezinka. Chalupa Jezinka je ideální výchozím bodem pro milovníky zimních i letních sportů. Více informací o vyžití na Dolní Moravě a v blízkém okolí najdete v sekci aktivity na Dolní Moravě.

Užijte se báječnou rodinnou dovolenou na Dolní Moravě, počasí Vám zaručit nemůžeme, ale že se u nás nudit nebudete, to Vám osobně zaručit můžeme. Těšíme se na Vás.

 


Počasí Dolní Morava - Slunečno.cz